Історія навчального закладу

           Історія училища починається з 1963р., коли на базі бувшого приміщення райкому партії і райвиконкому було організовано сільськогосподарське училище № 6. Училище створене за наказом Державного комітету та профтехосвіти УРСР відповідно до пропозицій місцевих органів державної виконавчої влади, підприємств, установ, організацій.

            У 1963 році сіли за парти перші учні. Першим директором був Микола Йосипович Піскун. Нелегко було спочатку, бо мав у своєму розпорядженні один трактор і одну конячину. Крім основного корпусу, були ще дві конюшні, які потім реконструювали і влаштували там слюсарну майстерню. Викладачами практики стали Іван Лукич Мирненко та Олексій Федорович Сидоренко.

           На долю директора випала місія організувати не тільки профтехучилище, а й навчальний процес. Молодь тяглася до знань, групи були великі, на кожного майстра припадало їх по дві. Старшим майстром тоді був Олексій Іванович Ширков, але через два роки звільнився, а його посаду обійняв І. Л. Мирненко. Багато років Іван Лукич працював старшим майстром,і звідти й пішов на пенсію. Відзначалися ентузіасти своєї справи: Григорій Дем’янович Каменський і Йосип Сидорович Миколаєнко.

           Через три роки після початку занять добудували другий поверх. Умови праці стали значно кращими. На першому поверсі зробили актовий зал, де проводили збори, демонструвалися фільми, тренувалися спортсмени. В 1967 і 1973 роках училище займало третє місце в змаганні серед профтехучилищ області.

           В 1974 році з’явилась їдальня на сто місць, виготовлено було проект гуртожитку на 270 місць, але за розпорядженням райкому партії директора переводять на роботу в сільраду головою.

           На його місце прийшов молодий фахівець, який закінчив Українську сільськогосподарську академію і встиг побувати заступником директора, — Сергієнко Микола Дмитрович. Але і він працював недовго, до 1979 року. Його замінив Сліпченко Василь Максимович — головний інженер колгоспу імені Димитрова. Він мав великі теоретичні знання і практику механізації і електрифікації сільського господарства, довгий час працював у Дніпропетровському сільгоспінституті. За 20 років, коли В. М. Сліпченко очолював училище, було зведено навчальний корпус на 480 учнів із спортивним залом, гуртожиток на 218 місць, полігон для практичних занять.

          Після виходу В. М. Сліпченка на пенсію його змінив Сергієнко Анатолій Дмитрович – інженер-механік за фахом. В 2012 році виповнилося 49 років ПТУ №46 с. Лазірки. За ці років існування училище підготувало близько 1780 механізаторів широкого профілю. Значна частина випускників закінчили вищі і середні навчальні заклади. Багато випускників очолюють господарства с/ г виробництва, працюють бригадирами тракторних бригад, головами ПСП, успішними підприємцями, фермерами.